Μπέτις-Ρεάλ 65-84: Πήρε μπρος στο δεύτερο ημίχρονο η «βασίλισσα»

Η Ρεάλ Μαδρίτης άλωσε το Palacio Municipal De Deportes San Pablo στην Σεβίλλη, νικώντας την Ρεάλ Μπέτις με 84-65 και κάνοντας το 7/7 στο Ισπανικό πρωτάθλημα, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στην 17η θέση και το 1-6.

H Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε από την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ (19-17), με την Μπέτις να φέρνει το ματς στα ίσα και τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (31-31).

Η "βασίλισσα¨με ένα επί μέρους 26-18 στην τρίτη περίοδο, ξέφυγε στο σκορ και προηγήθηκε με 57-49, ενώ στην τέταρτη περίοδο ανέβασε ακόμη περισσότερο το σκορ, με αποτέλεσμα οι μερένχες να νικήσουν την Μπέτις εκτός έδρας με 84-65.

Από την Μπέτις ξεχώρισαν οι Φέλντειν και Εντόγιε με 11 πόντους έκαστος, ενώ από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Γιουλ και Κάρολ με 14 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 17-19, 31-31, 49-57, 65-84