Ούνικς- Μπαχτσεσεχίρ 89-88: Με νικητήριο καλάθι του Σμιθ

Η Ούνικς Καζάν υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Πρίφτη, αν και αγχώθηκε στα τελευταία λεπτά, πήρε την νίκη με 89-88, χάρη στο νικητήριο καλάθι του Τζαμαρ Σμιθ στα τελευταία τρία δευτερόλεπτα του αγώνα.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (48-47), με την Ούνικς να παίρνει διαφορά στην τρίτη περίοδο χάρη σε ένα επί μέρους 22-14  (70-61).  Η Μπαχτσεσεχίρ πίεσε όσο μπορούσε στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους 27-19, αλλά ο Τζαμαρ Σμιθ με ένα νικητήριο καλάθι στα τελευταία τρία δευτερόλεπτα του αγώνα, έδωσε την νίκη στην ρωσική ομάδα.

Από την Ούνικς διακρίθηκαν οι Σμιθ και Κανάν με 25 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την τουρκική ομάδα ξεχώρισαν οι Πέρεζ και Γκριν με 33 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 26-25, 48-47, 70-61, 89-88