Γρανάδα-Τζιρόνα 91-102: Με 21αρα του Κολόμ παραμένει αήττητη η ομάδα του Γκασόλ

Η Τζιρόνα νίκησε εκτός έδρας την Γρανάδα με 102-91 και έκανε το 3/3, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Αν και οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-16), οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ταχύτητα και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-42).

Η ομάδα από την Νότια Ισπανία βρήκε τα πατήματα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-67). Η Τζιρόνα πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ε΄να επί με΄ρους σκορ 35-22, νίκησε εκτός έδρας την Γρανάδα με 102-91.

Από την Τζιρόνα διακρίθηκαν οι Κολόμ και Μάρκος με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τηΝ Γρανάδα ξεχώρισαν οι Τσίτχαμ και Τόμασσον με 16 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-16, 42-44, 69-67, 91-102