Μπέτις-Μπαρτσελόνα 77-85: Απόδραση για τους μπλαουγκράνα που συνεχίζουν νικηφόρα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εκτός έδρας την Ρεάλ Μπέτις με 85-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 25-5, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-22,

Η καταλανική ομάδα ήταν σαρωτική στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (47-28). Οι "πράσινοι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 27-18, με τους μπλαουγκράνα να προηγούνται με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-55). Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μπέτις με 85-77.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκε ο Κάλινιτς με 11 πόντους, με τους Αμπρίνες και Σατοράνσκι να σκοράρουν από εννέα πόντους έκαστος. Από ην Μπέτις ξεχώρισαν οι Πέρεθ και Γκερούν με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 10-28, 28-47, 55-65, 77-85