Πριενάι-Ζαλγκίρις 57-94: Στο ρελαντί επικράτησαν οι πράσινοι

Η Ζαλγκίρις Κάουνας νίκησε εκτός έδρας την Πριενάι με 94-57 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-22.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Ζαλγκίρις να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Οι "πράσινοι" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 18-13, προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-30).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-16, προηγήθηκαν με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-46). Η Ζαλγκίρις διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Πριενάι με 94-57.

Από την Ζαλγκίρις διακρίθηκαν οι Χέις και Μπιρούτις με 14 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Πριενάι ξεχώρισαν οι Γιόγκμινας και Άντερσον με 17 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-19, 30-37, 46-66, 57-94