Γιουβέντους-Ζαλγκίρις 67-78: Συνεχίζουν νικηφόρα οι πράσινοι

Η Ζαλγκίρις Κάουνας νίκησε εκτός έδρας την Γιουβέντους και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-3, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 13-7.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να είναι ισοπαλία στο τέλος της πρώτης περιόδου (14-14). Η Γιουβέντους είχε το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήρε προβάδισμα με έντεκα πόντους στο 15' λεπτό (34-23). Αν και οι "πράσινοι" μείωσαν την διαφορά στα επόμενα πέντε λεπτά, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-33).

Η ομάδα του κόουτς Κάζις Μακσβίτις ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-47). Η Ζαλγκίρις Κάουνας διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γιουβέντους με 78-67.

Από την Ζαλγκίρις Κάουνας διακρίθηκαν οι Μπιρούτις και Ντίμσα με 16 και έντεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Γιουβέντους ξεχώρισαν οι Χάμιλτον και Ρομαντσένκο με 23 και δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 14-14, 36-33, 47-55, 67-78