Γκαλίλ Ελιόν-Μακάμπι Τ.Α. 60-77: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του λαού

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ νίκησε εκτός έδρας την Γκαλίλ Ελιόν με 77-60 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 2-8.

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-11). Αν και η Γκαλίλ Ελιόν πίεσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα του λαού βρήκε λύσεις και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (31-28).

Οι φιλοξενούμενοι υπερασπίστηκαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, παρά το γεγονός οι γηπεδούχοι μείωσαν στους δύο πόντους σε δύο περιπτώσεις και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-46). Η Μακάμπι Τελ Αβιβ πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 24-14, νίκησε εκτός έδρας την Γκαλίλ Ελιόν με 77-60.

Δεκάλεπτα: 11-18, 28-31, 46-53, 60-77