Ντιζόν-Βιλερμπάν 82-75: Με «28αρα» του Κέλι και double double του Χόλστον

Η Ντιζόν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Βιλερμπάν με 82-75 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-8 (4η θέση), με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 15-8 (3η θέση).

Η Ντιζόν ξεκίνησε πολύ δυνατά στην αρχή και ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-15). Η Βιλερμπάν μείωσε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 23-16, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-38).

Αν και οι φιλοξενούμενοι προσπέρασαν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα που κοουτσάρει ο Ν. Μάρκοβιτς είχε προβάδισμα με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-56). Η Ντιζόν ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 82-75.

Από την Ντιζόν διακρίθηκαν οι Κέλι (4ρ.) και Χόλστον (12 ασίστ) με 28 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Γουεμπανιάμα (8ρ. και μία ασίστ) και Χάουαρντ (6ρ.) με 14 και 13 πόντους, ενώ ο Κώστας Αντετοκούνμπο είχε επτά πόντους και πέντε ριμπάουντ σε 22:59 λεπτά.

Δεκάλεπτα: 27-15, 43-38, 62-56, 82-75