Νανσί-Βιλερμπάν 83-84: Με ηγέτη τον Ντε Κολό και double double του Φαλ

Η Βιλερμπάν νίκησε εκτός έδρας την Νανσί με 84-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-11, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 11-20.

Η Βιλερμπάν είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα, αλλά η Νανσί κατάφερε να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-16). Αν και οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι "ασπρόμαυροι" προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-36).

Αν και οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η διαφορά έμεινε σε χαμηλά επίπεδα, αλλά προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-57). Η Νανσί είχε τον έλεγχο του αγώνα στην τέταρτη περίοδο, με την Βιλερμπάν να κάνει την αντεπίθεση της στα τελευταία λεπτά, με τον Ντε Κολό με τρίποντο στα 7 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα, να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 84-83 και να δίνει την νίκη στην ομάδα του.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Ντε Κόλο (1ρ. και 4 ασίστ) και Φαλ (13ρ. και 1 ασίστ) με 21 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Νανσί ξεχώρισαν οι Σκοτ (10ρ. και 1 ασίστ) και Μάσον (3ρ. και 6 ασίστ) με 19 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-38, 62-57, 83-84