Μονακό-Φος Σουρ Μερ 98-83: Με 30αρα του Ντιαλό

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Φος Σουρ Μερ με 98-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 25-5, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 8-20.

Η Μονακό είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Η Φος Σουρ Μερ είχε το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να μειώνουν και οι δύο ομάδες ήταν ισοπαλία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (46-46).

Οι Μονεγάσκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-13, προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-59). Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Φος Σουρ Μερ με 98-83.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Ντιαλό και Τζέιμς με 30 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Φος Σουρ Μερ ξεχώρισαν οι Μπάρμπιτς και Τόμπσον με 19 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-20, 46-46, 75-59, 98-83