Σάσαρι-Βίρτους 69-74: Έκανε το 5/5 η ομάδα του Σκαριόλο

H Bίρτους Μπολόνια νίκησε εκτός έδρας την Σάσαρι με 74-69 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 2-3.

Η Σάσαρι είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18). Οι μπλε ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 20-14, προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-32).

Οι "ασπρόμαυροι" έβγαλαν αντίδραση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-11, ανέτρεψαν το σκορ και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-51).  Η Βίρτους Μπολόνια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Σάσαρι με 74-69.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Κορντινιέρ και Μπελινέλι με 15 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Σάσαρι ξεχώρισε ο Ντιόπ με 16 πόντους, με τους Τζόουνς και Ονουάκου να έχουν από δώδεκα πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 40-32, 51-55, 69-74.