Πέζαρο - Νάπολι 97-99: Ο Αγραβάνης επικράτησε του Χαραλαμπόπουλου

Η Νάπολι νίκησε εκτός έδρας την Πέζαρο με 99-97 στην παράταση, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 2-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-42). Η ομάδα του κόουτς Ρέπεσα κράτησε την απόσταση της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-64). Η Νάπολι ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 23-16, κατάφερε οι δύο ομάδες να είναι ισοπαλία στο τέλος της τέταρτης περιόδου (87-87). Στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης, η Νάπολι ήταν πιο αποτελεσματική και νίκησε εκτός έδρας την Πέζαρο με 99-97.

Από την Νάπολι διακρίθηκαν οι Χάουαρντ και Αγραβάνης (5ρ. και δύο ασίστ) με 23 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Πέζαρο ξεχώρισαν οι Μορέτι και Αμντούρ-Ράικμαν με 24 και 20 πόντους, ενώ ο Χαραλαμπόπουλος είχε πέντε πόντους, τέσσερα ριμπάουντ και μία ασίστ σε 19 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 49-42, 71-64, 87-87 (κ.δ.), 97-99 (παρ.)