Αρμάνι Μιλάνο-Μπρίντιζι: 83-82: Με νικητήριο buzzer beater του Χολ

Η Αρμάνι τα χρειάστηκε...αλλά τελικά επικράτησε εντός έδρας την Μπρίντιζι με 83-82 και έκανε το 3/3, ενώ η ομάδα της Νότιας Ιταλίας έπεσε στο 1-2.

Πολύ δυνατά άρχισε στον αγώνα η Αρμάνι, η οποία προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-37).

Αν και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν την διαφορά στους δύο πόντους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι "κόκκινοι" κράτησαν την απόσταση τους και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-66). Έγιναν εναλλαγές στο σκορ στην τέταρτη περίοδο και έγινε το ματς ντέρμπι, με τον Χολ με νικητήριο buzzer beater, να δίνει στην Αρμάνι Μιλάνο την νίκη, για αυτό και επικράτησε της Μπρίντιζι εντός έδρας με 83-82.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Πάνγκος και Τόμας με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπρίντιζι ξεχώρισαν οι Μπόουμαν και Μπέρνελ, οπού σκόραραν από 17 πόντους έκαστος.

Tα δεκάλεπτα: 27-21, 46-37, 69-66, 83-82