Αρμάνι-Σάσαρι 88-71: Με άνεση οι Μιλανέζοι έκαναν το 1-0 στα ημιτελικά

Η Αρμάνι νίκησε εντός έδρας την Σάσαρι με 88-71 και έκανε το 1-0 στην σειρά των σειρών του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Πολύ υψηλό το σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Αρμάνι να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-26). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-42).

Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 21-15, προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-57). Η Αρμάνι κράτησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Σάσαρι με 88-71.

Από την Αρμάνι διακρίθηκαν οι Σίλντς και Ντατόμε με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Σάσαρι ξεχώρισαν οι Ρόμπινσον και Μπιλάν με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 32-26, 50-42, 71-57, 88-71