Μπρίντιζι-Αρμάνι 53-79: Διπλό με ανατροπή για τους Μιλανέζους

Η Μπρίντιζι ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και έβαλε δύσκολα στην Αρμάνι Μιλάνο, η οποία βρήκε τις λύσεις και επικράτησε εκτός έδρας με 79-53 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-0, ενώ η ομάδα από την Νότια Ιταλία έπεσε στο 6-4.

Η Μπρίντιζι πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-9). Η Αρμάνι Μιλάνο βρήκε απαντήσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα δικό της επι μέρους σκορ 18-6, κατάφερε οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (27-27). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-13, πήραν προβάδισμα με εννιά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (49-40). Η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 30-13, επικράτησε της Μπρίντιζι εκτός έδρας με 79-53.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Χολ και Ντιλέινι με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπρίντιζι ξεχώρισε ο Τσαπέλ με 13 πόντους, με τους Αντριάν και Γκασπάρντο να σκοράρουν από εννιά πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 21-9, 27-27, 40-49, 53-79