Αρμάνι-Τρεβίζο 85-55: Με Σίλντς και Ρίτσι έκανε το 9/9 ενόψει Ολυμπιακού

Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα που απέκτησε από τα πρώτα λεπτά και επικράτησε εντός έδρας της Τρεβίζο με 85-55, με αποτέλεσμα να κάνει το 9/9, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-4.

Η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-12). Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-25).

Αν και η Τρεβίζο προσπάθησε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου να επιστρέψει στο παιχνίδι και μειώσε στους έντεκα πόντους (51-40, 25' λεπτό), οι κόκκινοι βρήκαν απαντήσεις και πήραν προβάδισμα με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-42). Η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 21-13 και νίκησε την Τρεβίζο με 85-55.

Υπενθυμίζουμε ότι η Αρμάνι Μιλάνο θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Ολυμπιακό την Παρασκευή (26/11), για την δωδέκατη αγωνιστική της EuroLeague.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οΙ Σίλντς και Ρίτσι με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Τρεβίζο ξεχώρισαν οι Σιμς (11ρ. και μία ασίστ) και Ράσελ με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-12, 43-25, 64-42, 85-55