Βενέτσια-Αρμάνι Μιλάνο 69-63: Της κόστισε το δεύτερο δεκάλεπτο

Η Αρμάνι Μιλάνο γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Βενέτσια με 69-63, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να πέσει στο 18-4 και την πρώτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο 14-8 και την πέμπτη θέση.

Η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι (10-4), με την Βενέτσια να περνάει μπροστά (13-12), αλλά τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-13). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Βενέτσια να έχει να κάνει ένα επί μέρους σκορ 24-18 και να παίρνει το προβάδισμα με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-34).

Η Βενέτσια δεν έχασε το προβάδισμα στο δεύτερο μέρος και παρά την πίεση της Αρμάνι Μιλάνο, διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση, με αποτέλεσμα να νικήσει με 69-63.

Από την Βενέτσια ξεχώρισαν οι Τσαπέλ και Νταγιέ με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Πάντερ και Λεντέρι με 13 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-16, 37-34, 54-50, 69-63