Κρεμόνα – Αρμάνι 81-83: «Ίδρωσαν» αλλά πήραν την νίκη οι Μιλανέζοι

Ο Κέβιν Πάντερ πέτυχε κρίσιμους πόντους στα τελευταία λεπτά και σε συνδιασμό με το χαμένο τρίποντο του Χομς στο τέλος, η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Κρεμόνα με 83-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-1 και την πρώτη θέση, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 6-9 και την ένατη θέση.

Αν και η Αρμάνι Μιλάνο προηγήθηκε με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-35), η Κρεμόνα έπαιξε πιο αποτελεσματικά στο δεύτερο μέρος και πέρασε μπροστά με τέσσερις πόντους στα μέσα της τέταρτης περιόδου (76-72). Οι φιλοξενούμενοι, διαχειρίστηκαν την κατάσταση και με βολή του Πάντερ, αλλά και άστοχο τρίποντο του Χόμς, νίκησαν την Κρεμόνα με 83-8.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Πάντερ και Ταρζέφσκι με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κρεμόνα ξεχώρισαν οι Χομς και Γουίλιαμς με 22 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 18-24, 35-44, 57-62, 81-83