Άλμπα Βερ.-Χέμνιτζ 83-65: Με υπογραφή Έρικσον

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε άνετα την Χέμνιτζ με 83-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-1, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 4-11.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-6). Παρότι, η Χέμνιτζ μείωσε στους τέσσερις πόντους (22-18), η Άλμπα Βερολίνου είχε προβάδισμα εφτά πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (34-27).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους η Χέμνιτζ απάντησε και προσπάθησε να μειώσει το σκορ, αλλά η Άλμπα Βερολίνου διαχειρίστηκε καλύτερα το προβάδισμα με αποτέλεσμα να είναι με έντεκα πόντους μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-49). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 23-16, ανέβασε την διαφορά και νίκησε την Χέμνιτζ με 83-65.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισε ο Έρικσον με 20 πόντους.

Περίοδοι: 17-6, 34-27, 60-49, 84-65