Μπάγερν-Κράιλσχαϊμ 103-105: Ήττα στην παράταση για τους Βαυαρούς

Η Κράιλσχαϊμ Μέρλινς κατάφερε να νικήσει την Μπάγερν Μονάχου στην παράταση με 105-103 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-2, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 10-3.

Αν και η Κράιλσχαϊμ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και είχε τον έλεγχο του ματς, η Μπάγερν Μονάχου είχε προβάδισμα με ένα πόντου στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-21). Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου και οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους κομμάτια, αλλά η Μπάγερν Μονάχου είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-44).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο μέρος, αλλά η Μπάγερν Μονάχου είχε προβάδισμα με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-65). Η Κράιλσχαϊμ με ένα επί μέρους σκορ 27-20 στην τέταρτη περίοδο, κατάφερε να είναι οι δύο ομάδες ισόπαλες στο τέλος του αγώνα, με αποτέλεσμα να λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση (92-92). Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πιο αποτελεσματικά και κατάφεραν να νικήσουν την Μπάγερν Μονάχου με 105-103.

Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Σίλει και Βέιλερ-Μπαμπ με 29 και 24 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κράιλσχαϊμ διακρίθηκαν οι Μπελ-Χάινς και Στάκει με 31 και 18 πόντους.

Περίοδοι: 22-21, 46-44, 72-65, 92-92 (τέλος της κανονικής περιόδου), 103-105