Ανδόρρα-Λοκομοτίβ Κουμπάν 76-86: Με κορυφαίο τον Έρικ ΜακΚόλουμ

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν επικράτησε εκτός έδρας της Ανδόρρας, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 7-3, ενώ η ομάδα από του Πριγκιπάτου έπεσε στο 5-4.

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εντέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-13). Αν και η Ρωσική ομάδα "έχτιζε" μια διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε και με 19 πόντους (48-29, 16' λεπτό), οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 16-3, μάζεψαν την απόσταση στους έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-45).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-61). Η Λοκομοτίβ Κουμπάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και "έχτισε" μια διψήφια διαφορά πόντων, με αποτέλεσμα να νικήσει εκτός έδρας την Ανδόρρα μρ 86-76.

Από την Λοκομοτίβ Κουμπάν διακρίθηκε ο ΜακΚόλουμ με 30 πόντους, με τους Τόμπσον και Γουίλιαμς (14ρ. και τρεις ασίστ) με 17 πόντους έκαστος. Από την Ανδόρρα ξεχώρισαν οι Μίλερ-Μακλιντίρε (4ρ. και οχτώ ασίστ) και Νουά με 20 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 13-24, 45-51, 61-72, 76-86