Βαλένθια-Μπουρασπόρ 86-68: Επιστροφή στις νίκες για τις νυχτερίδες

Με νίκη επέστρεψε η Βαλένθια, η οποία νίκησε εντός έδρας την Μπουρσασπόρ με 86-68 για την εξ' αναβολής έβδομη αγωνιστική του EuroCup και ανέβηκε στο 5-3, ενώ η Τουρκική ομάδα έπεσε στο 3-5.

Η Βαλένθια πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-7). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-27).

Η Ισπανική ομάδα συνέχισε δυναμικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και κράτησε την απόσταση, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-48). Η Βαλένθια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπουρσασπόρ μρ 86-68.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Ριβέρο και Λόπεζ Αροστέγκι με 24 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπουρασπόρ ξεχώρισαν οι Φρίμαν και Γκουβέν με 25 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-7, 42-27, 62-48, 86-68