Λεβαλουά-Παρτιζάν 82-89: Ο Κέβιν Πάντερ έκρινε τον αγώνα

Η Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Λεβαλουά με 89-82 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-1, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 3-3.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Λεβαλουά να έχει το πάνω χέρι και να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-50). Η Σερβική ομάδα ήταν ανταγωνιστική στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την Γαλλική ομάδα να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-68). Η Παρτιζάν με ένα επί μέρους σκορ 21-14 στην τέταρτη περίοδο, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Λεβαλουά με 89-82.

Από την Παρτιζάν διακριθηκαν οι Πάντερ και Λεντέι με 28 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Λεβαλουά ξεχώρισε ο Χόρνσμπι με 22 πόντους, με τους Χάντερ και Μικινό να σκοράρουν από 16 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 28-23, 53-50, 68-68, 82-89