Παρτιζάν-Μέγκα Μπέμαξ 86-76: Έκανε το 5/5 η ομάδα του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μέγκα Μπέμαξ με 86-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν πέντε ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-39).

Η Παρτιζάν διατήτησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Μέγκα Μπέμαξ με 86-76.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκε ο Νάναλι με 14 πόντους, με τους Έξουμ, Κοπρόβιτσα και Παπαπέτρου να σκοράρουν από δέκα πόντους έκαστος. Ο διεθνής Έλληνας φόργουορντ είχε επίσης και τρία ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 19:41 λεπτά. Από την Μέγκα Μπέμαξ ξεχώρισαν οι Ρούνταν και Μπράνκοβιτς με 26 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Παναθηναικός θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Παρτιζάν, την Πέμπτη (3/11, 21:30), για την έκτη αγωνιστική της Euroleague.

Δεκάλεπτα: 25-26, 50-39, 72-58, 86-76