Ιγκοκέα-Παρτίζαν 68-70: Με ανατροπή επικράτησε η ομάδα του Ομπράντοβιτς

Με ανατροπή η Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Ιγκοκέα με 70-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 5-5.

Οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους κομμάτια στα πρώτα λεπτά, με την Παρτιζάν να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-15). Η Ιγκοκέα πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 20-12, προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-28).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-47). Η Παρτιζάν έφερε τα πάνω-κάτω στην τέταρτη περίοδο, αφού με ένα δικό της επί μέρους σκορ 23-14, έκανε θρίλερ το ματς και οι "ασπρόμαυροι" επικράτησαν εκτός έδρας της Ιγκοκέα με 70-68.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Σμάιλαϊγκιτς και Λεντέι με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Ιγκοκέα ξεχώρισαν οι Στέφενς (7ρ. και τρεις ασίστ) και Γουάλερ με 18 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 35-28, 55-47, 68-70