Στουντέντσκι Σένταρ-Ερ. Αστέρας 67-99: Οι ερυθρόλευκοι έδωσαν ένα μάθημα στους φοιτητές

Ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε εκτός έδρας των Στουντέντσκι Σένταρ από το Μαυροβούνιο με 99-67, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 8-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 4-5.

Οι ερυθρόλευκοι δημιούργησαν μια διαφορά στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-40). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-8, προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-48). Ο Ερυθρός Αστέρας ανέβασε ρυθμούς και στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-19, νίκησαν εκτός έδρας τους Στουντέτσκι Σένταρ με 99-67.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Ιβάνοβιτς και Καλινιτς (7ρ. και τέσσερις ασίστ) με 14 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους  Στουντέτσκι Σένταρ ξεχώρισαν οι Τίσμα και Ίβισιτς με 13 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-27, 40-49, 48-72, 67-99