Μέγκα Μπέμαξ-Κρκα 73-72: Στην παράταση πήραν την νίκη οι Σέρβοι (vid)

Η Μέγκα Μπέμαξ βρήκε απαντήσεις στην αντεπίθεση της Κρκα Νόβο Μέστο και κατάφερε να την νικήσει στην παράταση εντός έδρας με 73-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-1 και την δεύτερη θέση, ενώ η Σλοβένικη ομάδα έπεσε στο 1-2.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μέγκα Μπέμαξ να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-33). Αν και οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, οι Σέρβοι βρήκαν απαντήσεις και οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της κανονικής περιόδου (67-67). Η Μέγκα Μπέμαξ έπαιξε πιο αποτελεσματικά στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης και νίκησε την Κρκα με 73-72.

Από την Μέγκα Μπέμαξ διακρίθηκαν οι Σμιθ και Σίμανιτς με 17 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κρκα ξεχώρισαν οι Στίπτσεβιτς και Λαπόρνικ με 25 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-17, 36-33, 54-49, 67-67 (τέλος της κανονικής περιόδου), 73-72 (τέλος της παράτασης)