Ζαντάρ-Παρτιζάν 73-78: Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Ζαντάρ με 78-73, για την πρώτη αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας.

Αν και η Παρτιζάν προηγήθηκε με πέντε πόντους (13-8), η Ζαντάρ μάζεψε την διαφορά, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-21). Οι ασπρόμαυροι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-34).

Οι Κροάτες προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-54).

Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Μουρ και Πάντερ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ζαντάρ διακρίθηκαν οι Βούκοβιτς και Τζορντάνο με 16 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-21, 34-42, 54-60, 73-78