Ερ. Αστέρας-Ιγκοκέα 76-61: Ο Λόιντ πήρε το όπλο του

Έκανε το πρώτο βήμα για τα τελικά της Αδριατικής λίγκας, ο Ερυθρός Αστέρας επικρατώντας της Ιγκοκέα με 76-61.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά και ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (20-20).  Οι Βόσνιοι αντέδρασαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και έχοντας για περισσότερη ώρα τον έλεγχο, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-39).

Ο Ερυθρός Αστέρας βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να προηγηθεί με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-55). Οι ερυθρόλευκοι έχοντας ένα επί μέρους σκορ 20-6 στην τέταρτη περίοδο, κατάφεραν να επικρατήσουν  εντός έδρας επί της Ιγκοκέα με 76-61 και βρίσκονται μια νίκη μακριά από τους τελικούς της Αδριατικής λίγκας.

Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Λόιντ και Γουόλντεν με 21 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ιγκοκέα διακρίθηκαν οι Άτιτς και Γιοβάνοβιτς με 15 και εννιά πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-20, 39-42, 56-55, 76-61