Ζαντάρ-Παρτιζάν 78-88: Άνετο διπλό για τους ασπρόμαυρους

Η Παρτιζάν επικράτησε εκτός έδρας της Ζαντάρ με 88-78 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 23-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 11-15.

Η Παρτιζάν άρχισε δυνατά στο ματς και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-15). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 25-15, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-30).

Οι γηπεδούχοι μείωσαν την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με ένα επί μέρους σκορ 25-15, αλλά η ομάδα του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς βρήκε απαντήσεις και προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-55). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Ζαντάρ με 88-78.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Νάναλι και Πάντερ με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Παπαπέτρου είχε τρεις πόντους, πέντε ριμπόυντ και δύο ασίστ σε 16:26 λεπτά. Από την Ζαντάρ ξεχώρισε ο Ντέιβις με 22 πόντους, με τους Μπόζιτς (13ρ. και 9 ασίστ) και Λάκιτς (5ρ. και 2 ασίστ) να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 15-24, 30-49, 55-64, 78-88