Παρτιζάν-Μπάγερν 83-77: Τρίτη σερί νίκη για τους ασπρόμαυρους

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 83-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-9, ενώ η γερμανική ομάδα έπεσε στο 5-11.

Η Παρτιζάν είχε το πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-14). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 2-15, προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-29).

H σερβική ομάδα κράτησε την απόσταση της σε διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-49). Αν και οι Βαυαροί έριξαν την διαφορά στους τρεις πόντους στο 36' λεπτό (75-72), η Παρτιζάν είχε το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας με 83-77.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Εξούμ και Λεσόρ (11ρ. και μία ασίστ) με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισε ο Χάντερ με 16 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ οι Γιάραμαζ (1ρ. και δύο ασίστ) και Ρούμπιτ (10ρ. και δύο ασίστ) έβαλαν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 19-14, 41-29, 59-49, 83-77