Ζαλγκίρις-Μπάγερν 75-67: Με 32αρα του Έβανς

Η Ζαλγκίρις Κάουνας νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 75-67 και ανέβηκε στο 8-7, ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 5-10.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Μπάγερν να έχει τέσσερις πόντους προβάδισμα στο 5' λεπτό (15-11). Η Ζαλγκίρις ανέβασε ρυθμό και με ένα επί μέρους σκορ 15-6, προσπέρασε και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-21).

Αν και οι Βαυαροί προηγήθηκαν με δύο πόντους στο 12' λεπτό (28-26), οι "πράσινοι" είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 17-7, προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-35)

Η λιθουανική ομάδα κράτησε την απόσταση της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-48). Η Ζαλγκίρις Κάουνας διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 75-67.

Από την Ζαλγκίρις Κάουνας διακρίθηκαν οι Έβανς και Ουλανόβας με 32 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Γουόλντεν και Ρούμπιτ με 18 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 26-21, 44-35, 60-48, 75-67