Μπάγερν-Μακάμπι Τ.Α. 98-89: Επικράτηση για τους Βαυαρούς παρά την 36αρα του Λορέντζο Μπράουν

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβιβ με 98-89 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-7, ενώ η "ομάδα του λαού" έπεσε στο 5-6.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Μπάγερν Μονάχου να έχει πέντε σερί πόντους και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-24). Αν και η διαφορά έμεινε σε χαμηλά επίπεδα στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-44).

Αν και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν την διαφορά στους δύο πόντους στο 27' λεπτό (67-65), οι Βαυαροί κράτησαν την απόσταση τους και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-67). Η διαφορά έμεινε σε χαμηλά επίπεδα, με την Μπάγερν Μονάχου να βρίσκει λύσεις για να είναι στο προβάδισμα και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβιβ με 98-89.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Γουίνστον και Χάρις με 23 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ ξεχώρισαν οι Λορέντζο Μπράουν και Άνταμς με 36 και 21 πόντους.

Δεκάλεπτα: 26-24, 50-44, 73-67, 98-89