Εφές-Κονιασπόρ 88-83: Με 21αρα του Κλάιμπερν

Η Εφές νίκησε εντός έδρας την Κόνιασπορ με 88-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-4.

Η Κονιασπόρ ήταν καλύτερη στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-23). Η Εφές ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, προσπέρασε στο προβάδισμα και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-39).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους με σερί πόντων, να ξαναπαίρνουν το προβάδισμα και για αυτό προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-62). Η Εφές ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Κόνιασπορ με 88-83.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Κλάιμπερν και Μπομπουά με 21 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Κόνιασπορ ξεχώρισε ο Σουλαιμόν με 23 πόντους, με τους Μπαντζίμ και Μόργκαν να σκοράρουν από 15 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 23-28, 45-39, 65-62, 88-83