Βίρτους-Βαλένθια 89-59: Καταιγιστική η ομάδα του Σκαριόλο

Η Βίρτους Μπολόνια νίκησε εντός έδρας την Βαλένθια με 89-59, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 4-4.

Η Βίρτους Μπολόνια ήταν καταιγιστική από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-8). Οι "ασπρόμαυροι" κράτησαν την απόσταση τους σε διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-25).

Η ομάδα του κόουτς Σέρτζιο Σκαριόλο διεύρυνε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-42). Η Βίρτους Μπολόνια διατήρησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βαλένθια με 89-59.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Μίκι και Κορντινιέρ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Βαλένθια ξεχώρισε ο Τζόουνς με δέκα πόντους, με τους Χάρπερ, Λόπεζ Αροστέγκι και Πρέπελιτς να σκοράρουν από επτά πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-8, 42-25, 66-42, 89-59