Αρμάνι-Ρεάλ 77-83: Διπλό για τους Μαδριλένους με 25αρα του Μούσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-77, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 3-3.

Αν και η Ρεάλ πήρε προβάδισμα με επτά πόντους στο 5' λεπτό (9-2), η Αρμάνι την μείωσε στον ένα πόντο στο 7' λεπτό (12-11, 7' λεπτό). Η διαφορά έμεινε σε χαμηλά επίπεδα, με τους Μαδριλένους να έχουν το πάνω χέρι και να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-20).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ιταλική ομάδα να είναι στο +5 στο 15' λεπτό (35-30), αλλά τους φιλοξενούμενους να ξαναπέρνουν τα ηνία και να έχουν προβάδισμα επίσης με πέντε πόντους σε δύο περιπτώσεις. Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 9-1, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-47).

Οι μερένγχες πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 20-11, έκαναν την ανατροπή στο σκορ και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-61). Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-77.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Μούσα και Χεζόνια με 25 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Πάνγκος και Μέλι με 21 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-23, 50-47, 61-67, 77-83