Βαλένθια-Άλμπα 87-73: Με υπογραφή των Τζόουνς και Ντούμπλιεβιτς

Η Βαλένθια νίκησε εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 87-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-3, ενώ η γερμανική ομάδα έπεσε στο 3-2.

Η Βαλένθια είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και παρά την πίεση της Άλμπα, ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-20). Οι "νυχτερίδες" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-19, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-39).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου σε διψήφια διαφορά πόντων και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-55). Η Βαλένθια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 87-73.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Τζόουνς και Ντούμπλιεβιτς με 20 και 16 πόντους αντίστοιχσ. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Κουμαντζέ (10ρ.) και Ολίντε με 15 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 23-20, 50-39, 72-55, 87-73