Παρτιζάν-Αρμάνι 75-80: Ανατροπή με διπλό για τους Μιλανέζους με «25αρα» του Σιλντς και κομβικό Ντέιβις

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Παρτιζάν με 80-75 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-1, ενώ η ομάδα του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς έπεσε στο 0-3.

Καταιγιστική η Παρτιζάν στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-17). Αν και η Αρμάνι μείωσε την διαφορά στον ένα πόντο (35-34, 15' λεπτό), οι "ασπρόμαυροι" διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-41).

Πολλές εναλλαγές στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν ένα επί μέρους σκορ 21-12 και για αυτό προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-61). Αν και η Παρτιζάν πήρε προβάδισμα με εννέα πόντους (71-62, 34' λεπτό), η Αρμάνι με ένα επί μέρους σκορ 18-4, ανέτρεψε την διαφορά και νίκησε εκτός έδρας με 80-75.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Σίλντς και Ντέιβις με 25 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Λεντέι και Λεσόρτ (10ρ.) με 23 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα:  27-17, 49-41, 61-62, 75-80