Μακάμπι Τ.Α.-Φενέρ 85-76: Με Ρεάλ θα παίξει στα playoffs η «ομάδα του λαού»

Η Μακάμπι Τ.Α. νίκησε εντός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 85-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-11 (5η θέση), ενώ η τουρκική ομάδα έπεσε στο 10-18 (12η θέση). Η ομάδα από το Ισραήλ θα παίξει με την Ρεάλ Μαδρίτης στα playoffs, ενώ η Εφές στους "οχτώ" θα αντιμετωπίσει την Αρμάνι Μιλάνο.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με το αποτέλεσμα της πρώτης περιόδου να είναι ισοπαλία (21-21).  Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Μακάμπι Τελ Αβίβ να έχει τον πρώτο λόγο και να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-43).

Η "ομάδα του λαού" είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-62). Η Μακάμπι Τελ Αβίβ ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 85-76.

Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ διακρίθηκαν οι Νάναλι (7ρ. και δύο ασίστ) και Ζίζιτς (7ρ. και μία ασίστ) με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Μπούκερ (2ρ. και μία ασίστ) και Ντουβερίογλου (5ρ.) με 14 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-21, 45-43, 66-62, 85-76

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.