Aρμάνι-Μονακό 63-72: Το Πριγκιπάτο κράτησε ζωντανό τον Ολυμπιακό για την δεύτερη θέση

Η Μονακό έκανε μια μεγάλη νίκη στο Μιλάνο, επικρατώντας της Αρμάνι με 72-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-13 (6η θέση), ενώ η Ιταλική ομάδα έπεσε στο 18-9 (4η θέση). Η ομάδα από το Πριγκιπάτο έκανε τεράστιο δώρο στον Ολυμπιακό, που με νίκη τους επί της Μπαρτσελόνα θα πάρει σίγουρα την τρίτη θέση.

Η Αρμάνι είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή, αν και δεν ξέφυγε στο σκορ και ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-16). Η Ιταλική ομάδα ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-31).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (51-43). Η Μονακό κράτησε σε ίδια ποσοστά την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 72-63.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Τζέιμς και Χολ με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι ξεχώρισε ο Σίλντς με 22 πόντους, με τους Μπεντίλ και Χάινς να σκοράρουν από οχτώ πόντους έκαστος

Δεκάλεπτα: 17-16, 37-31, 43-51, 63-72

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.