Αρμάνι-Βαρέζε 95-77: Με καθοριστικό Μήτογλου

Η Αρμάνι υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Βαρέζε με 95-77, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 19-3 (1η θέση), με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 10-13 (10η θέση).

Με αναμμένες τις μηχανές ξεκίνησε η Αρμάνι Μιλάνο και ήταν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-6). Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν μια διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθξκαν με 22 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-32).

Οι Μιλανέζοι συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 30 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-47). Η Βαρέζε μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 30-18, αλλά η Αρμάνι κράτησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 95-77.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Μήτογλου (9ρ. και μία ασίστ) και Ταρζέφσκι (9ρ. και μία ασίστ) με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Βαρέζε ξεχώρισαν οι Γολντετενσάε (3ρ. και μία ασίστ) και Μπιν (1ρ. και δύο ασίστ) με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-6, 54-32, 77-47, 95-77