Mονακό-Μπασκόνια 78-68: Οι Πρίγκιπες δάμασαν τους ταύρους

Η Μονακό επικράτησε εντός έδρας της Μπασκόνια με 78-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-13 (8η θέση), ενώ η ομάδα από την Βιτόρια έπεσε στο 11-16 (9η θέση).

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες, οι οποίες ήταν κοντά σκορ και πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Μπασκόνια να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-18). Η Μονακό ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-13, προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-32).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο είχε τον πρώτο λόγο στον αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και κράτησε την απόσταση σε διψήφιο αριθμό πόντων, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-49).  Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπασκόνια με 78-68.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Τόμας και Μπέικον με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπασκόνια ξεχώρισαν οι Πέτερς και Γκρέιτζερ με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-19, 42-32, 61-49, 78-68

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.