Ζαλγκίρις-Εφες 71-85: Διπλό στο ρελαντί και ανεβαίνουν στην βαθμολογία οι Τούρκοι

Η Εφες νίκησε εκτός έδρας την Ζαλγκίρις Κάουνας με 85-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-10, με την Λιθουανική ομάδα να πέφτει στο 7-18.

Η Εφες ξεκίνησε πιο δυνατά στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-19). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 18-11, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-30).

Η τουρκική ομάδα ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-10, προηγήθηκε με 25 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-40). Αν και η Ζαλγκίρις Κάουνας προσπάθησε να μειώσει την διαφορά στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 31-20, η Εφες διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 85-71.

Από την Εφες διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Μπομπουά με 20 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Ζαλγκίρις ξεχώρισαν οι Καβανό και Μιλάκνις με 22 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-23, 30-41, 40-65, 71-85

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.