Ερ. Αστέρας-Φενέρμπαχτσε 74-69: Επικράτησαν οι Σέρβοι με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε εντός έδρας της Φενέρμπαχτσε με 74-69 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-15, ενώ η Τουρκική ομάδα έπεσε στο 12-12.

Ο Ερυθρός Αστέρας ξεκίνησε δυνατά και έκανε ένα 7-0 (4' λεπτό), με την Φενέρμπαχτσε να μειώνει την διαφορά, αλλά τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18). Η Τουρκική ομάδα μείωσε στον ένα πόντο σε τρεις περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους ερυθρόλευκους να κρατάνε το προβάδισμα τους και να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-37).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την Φενέρμπαχτσε να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-59). Ο Ερυθρός Αστέρας έπαιξε πιο αποτελεσματικά στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 15-9, νίκησε εντός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 74-69.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκε ο Κάλινιτς με έντεκα πόντους, με τους Νταβίντοβατς, Ντόμπριτς και Μίτροβιτς να σκοράρουν από εννέα πόντους έκαστος. Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Μπαρτέλ και Γκούντουριτς με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-18, 41-37, 59-60, 74-69

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.