Μπάγερν-Μπασκόνια 76-81: Με στρατηγό Μπόλντγουιν επέστρεψε στις νίκες

Αν και είχε απόντες τους  Ρόκας Γκιεντράιτις, Τάντας Σεντεκέρσκις και Σιμόνε Φοντέκιο λόγω ίωσης, η Μπασκόνια κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 81-76 και ανέβασε  το ρεκόρ της στο 6-11, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν 7-10.

Οι Βαυαροί πήραν προβάδισμα με τέσσερις πόντους (9-5, 4' λεπτό), με την Μπασκόνια να απαντάει με ένα επί μέρους σκορ 20-4 και να είναι μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-13).  Αν και η Μπάγερν Μονάχου βρήκε απαντήσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-42).

Oi Bάσκοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-55).  Η Μπάγερν Μονάχου πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και μείωσε χάρη σε ένα επί μέρους σκορ 21-14, με την Μπασκόνια να διατηρεί το προβάδισμα της και να προηγείται με 81-76.

Από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Μπόλντγουιν (6ρ. και τρεις ασίστ) και Κοστέλο (9ρ.) με 30 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Ρίβερς και Τόμας με 16 και 12 πόντους

Δεκάλεπτα: 13-25, 42-46, 55-67, 76-81