Βιλερμπάν-Ζενίτ 61-71: Επέστρεψε στην νίκες με κομβικούς Λοίντ και Πόιθρες

Η Ζενίτ επικράτησε εκτός έδρας της Βιλερμπάν με 71-61 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-6, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 7-8.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Ζενίτ να έχει το πάνω χέρι και να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-18). Χαμηλό το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα και την Ρωσική ομάδα να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (33-32).

Η Ρωσική ομάδα διατήρησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (54-49).  Η Ζενίτ διεύρυνε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Βιλερμπάν με 71-61.

Από την Ζενίτ διακρίθηκαν οι Πόιθρες και Λόιντ (7ρ. και πέντε ασίστ) με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Χάουαρντ και Τζόουνς με 12 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-21, 32-33, 49-54, 61-71