Ερ. Αστέρας-Ούνικς 78-98: Καταιγιστικοί οι πράσινοι πέτυχαν την τέταρτη σερί τους νίκη

Η Ούνικς Καζάν επικράτησε εκτός έδρας του Ερυθρού Αστέρα με 98-78 και πέτυχε την τέταρτη σερί της νίκη και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-5, ενώ οι ερυθρόλευκοι έπεσαν στο 4-8.

Η Ούνικς Καζάν ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-16). Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο, έχοντας το πάνω χέρι στο σκορ και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

Η Ρωσική ομάδα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-18, προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-57). Η Ούνικς Καζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με 98-78.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκε ο Τζέιλεν Μπράουν με 18 πόντους, πέντε ριμπάουντ και δύο ασίστ, με τους Αιζάια Καναάν και Μάριο Χεζόνια να σκοράρουν από 17 πόντους έκαστος.  Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Χόλινς (4ρ. και δύο ασίστ) και Γουόλτερς (τέσσερις ασίστ) με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 16-26, 39-47, 57-76, 78-98