Ρεάλ-Ερυθρός Αστέρας 79-67: Ανεβάζει στροφές η βασίλισσα με Ταβάρες και Πουαριέ

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζει νικηφόρα και επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα με 79-67, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ του στο 9-2, ενώ οι ερυθρόλευκοιυ έπεσαν στο 4-7.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-13). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Ερυθρό Αστέρα να μειώνει την διαφορά και οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (32-32).

Οι μερένγχες ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-14, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-46). Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και επικράτησε εντός έδρας του Ερυθρού Αστέρας με 79-67.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οΙ Ταβάρες και Πουαριέ (8ρ.) με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Χόλινς και Ζίρμπες με 16 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-13, 32-32, 57-46, 79-67