Αρμάνι-Ερ. Αστέρας 79-62: Το «καθάρισε» νωρίς και επέστρεψε στις νίκες

Η Αρμάνι Μιλάνο φόρτσαρε στα πρώτα λεπτά και διατηρώντας αυτήν την διαφορά στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να νικήσει τον Ερυθρό Αστέρα με 79-62 και να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 6-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-5.

Η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 18 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-6). Αν και ο Ερυθρός Αστέρας προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, οι γηπεδούχοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-27).

Αν και ο Ερυθρός Αστέρας προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, η Ιταλική ομάδα διατήρησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-50). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρας με 79-62.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν ο Σίλντς και ο Ντάνιελς με 18 και 12 πόντους αντίστοιχα. Ο Κωνσταντίνος Μήτογλου είχε εννιά πόντους και τρία ριμπάουντ σε 16:34 λεπτά. Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Μίτροβιτς και Ντόμπριτς με 17 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-6, 43-27, 62-50, 79-62