Άλμπα - Μπάγερν 69-82: Οι Βαυαροί πήρανε τον Γερμανικό εμφύλιο

Η Μπάγερν πήρε τη νίκη με 82-69  απέναντι στην Άλμπα και ανέβασε το ρεκόρ της  στο 3-4, ενώ οι Βερολινέζοι υποχώρησαν στο 2-5.

Οι δύο αντίπαλοι ξεκίνησαν  τον αγώνα με τον ίδιο ρυθμό χωρίς κανένας από τους δύο να μπορεί να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα, με την πρώτη περίοδο να είναι μοιρασμένη, από ένα πεντάλεπτο για την κάθε ομάδα (18-19,10'). Το δεύτερο δεκάλεπτο κύλισε ακριβώς στο ίδιο τέμπο, με την Μπάγερν να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά την Άλμπα παραμένει κοντά στο σκορ (36-37,20'). Μετά την ανάπαυλα και οι δύο ομάδες είχαν όρεξη να παίξουν επιθετικό μπάσκετ, με τους Βαυαρούς να είναι λίγο καλύτεροι και να κερδίζουν στα σημεία την περίοδο, έχοντας επιμέρους σκορ 19-20 . Στο τελευταίο μέρος το σύνολο του Αντρέα Τρινκιέρι... πάτησε γκάζι  και έφτασε στη νίκη με 82-69.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Χίλιαρντ με 25 πόντους και ακολούθησε ο Βάιλερ Ραμπ με 16 πόντους , ενώ 13 πόντους πρόσθεσε ο Χάντερ